Tajemniczy dział Special Vehicle Operations - tam powstają wyjątkowe modele Jaguara

Możliwość spełniania oczekiwań najbardziej wymagających klientów definiuje klasę dóbr luksusowych. Kiedy to, co najlepsze, jest czynione jeszcze bardziej ekskluzywnym, staje się produktem z najwyższej półki. Jaguar Land Rover takie wyjątkowe zadania powierza oddziałowi SVO.

Kiedy do najdroższych Jaguarów i Range Roverów dobierają się ludzie z dywizji SVO, wówczas musi z tego wyjść coś szalenie dobrego. Elegancko wygląda już sam logotyp zaprojektowany w minimalistycznym stylu, a rozszyfrowanie zawartej w nim sygnatury nie jest trudnym zadaniem. Połączone litery S i V wpisane w okrąg składają się na skrót SVO, którego rozwinięciem jest Special Vehicle Operation.

Dział samochodów specjalnych został utworzony przez Brytyjczyków w czerwcu 2014 roku i skupią się przede wszystkim na dostarczaniu pojazdów emocjonujących pod różnymi względami. Centrum Techniczne Special Vehicle Operations zlokalizowano w pobliżu Coventry – mieście położonym na wschód od Birmingham. Liczący 20 000 metrów kwadratowych ośrodek kosztował 20 milionów funtów, a jego uruchomienie nastąpiło w połowie 2016 r.

Special Vehicle OperationsSpecial Vehicle Operations Fot. JLR

Wyjątkowe samochody

To właśnie Special Vehicle Operations odpowiada za tworzenie gamy wysokowydajnych modeli produkcyjnych zarówno dla Jaguara, jak i Land Rovera. Inżynierowie SVO odpowiedzialni są za szeroki przekrój produktów do personalizacji pojazdów oraz niskonakładowych, wysokiej jakości limitowanych modeli dla obu marek.

Zachowując cały luksus i praktyczność seryjnych pojazdów, zespół inżynierów uwalnia dodatkowo osiągi i dynamiczny potencjał topowych modeli. Samochody oznaczone symbolem SVR ekscytują swoim designem, imponują zastosowanymi technologiami i rozwijaną mocą oraz zachwycają sposobem prowadzenia.

Centrum jest podzielone na cztery kluczowe strefy: część produkcyjną, studio lakiernicze, dział techniczny oraz strefę odbioru aut dla VIP-ów. To właśnie w tym miejscu dopieszcza się najszybsze i najbardziej luksusowe auta koncernu Jaguar Land Rover, a nawet opracowuje i konstruuje opancerzone fortece na kołach. Wszystko w zgodzie z życzeniami wymagających klientów. Warsztat wyposażony jest w szereg wysoce zaawansowanych stanowisk roboczych i został stworzony, aby umożliwić ręczny montaż końcowy pojazdów SV w najwyższej możliwej jakości.

Special Vehicle OperationsSpecial Vehicle Operations Fot. JLR

Siła personalizacji

Logo SVO trafia na produkty budowane z myślą o entuzjastycznych klientach, oczekujących od swoich aut wyjątkowości. Na wykwintną interpretację luksusu składa się wysublimowany styl, bogata paleta wysokiej jakości materiałów, rzemiosło i pietyzm wykończenia. Własna specyfikacja i charakter dopasowany do klienta – tylko taka konfiguaracja sprawia, że auto nabiera bardzo indywidualnych cech, jest wyrazem osobowości i staje się niczym garnitur szyty na miarę.

W centrum doskonałości Jaguara nie ma miejsca na półśrodki. Zespół wysoko wykwalifikowanych projektantów dba o szczegóły i ma obsesję na punkcie perfekcji. Stosowane surowce są znakomite, a dobór kolorów i wykończeń jest kluczowym czynnikiem wyróżniającym auta z logo SV.

Nigdy nie osiadamy na laurach, zawsze poszukujemy. Nasi eksperci w dziedzinie wzornictwa, wizjonerzy techniczni i doświadczeni rzemieślnicy kierują się pragnieniem doskonałości. Eksperymentują, współpracują, rywalizują, ale nigdy nie idą na kompromis.

Special Vehicle OperationsSpecial Vehicle Operations Fot. JLR

Innowacja w zakresie materiałów i technologii oraz ręczne wykończenie to wyznaczniki luksusu. Proces konfigurowania i tworzenia własnego pojazdu do zamówienia potrafi trwać godzinami. W rozbudowanych konfiguratorach można odszukać nawet wykończenia z naturalnego drewna z intarsjami lub inkrustowane metalem, tkaną siatkę, anodyzowany metal, a nawet detale z tłoczonej ceramiki.

Niezwykłe kolory

Poszukiwaczom najwyższego poziomu indywidualnego luksusu, dedykowana jest mistrzowska usługa wykończeń pojazdów SV Premium i SV Bespoke. Najbardziej spersonalizowany kolor, w jakim ma zostać polakierowane nadwozie, jest możliwy do wykonania. W tym zakresie oddział Special Vehicle Operations spełnia nawet bardzo osobiste życzenia, łącząc najnowocześniejsze technologie i procesy lakiernicze z rzemiosłem rozwijanym przez liczne pokolenia Brytyjczyków.

Special Vehicle OperationsSpecial Vehicle Operations Fot. JLR

Special Vehicle OperationsSpecial Vehicle Operations Fot. JLR